U nedelju, 21. juna, u Šidu je održano još jedno izdanje trke „Ulicama Save Šumanovića“ u okviru Kupa Srbije u drumskom biciklizmu. Učinak Victoria tima bio je stopostotan a momci su pokazali izuzetnu spremnost i formu pred nadolazeća državna prvenstva.

Prvenstveno je Filip Vukmir, iako godinu dana mlađi, fenomenalnom i promišljenom vožnjom osvojio bronzu u kategoriji kadeta tj. dečaka do 17 godina. Filip se u prvim krugovima veoma dobro vozio u grupi, nakon nekog vremena od grupe je pobegao dvojac takmičara koji nisu dostignuti do kraja trke. Filip se pametno i taktički vozio i čuvao snagu za finalni sprint sa grupom i baš taj sprint potvrdio je njegovu klasu a timu obezbedio prvi podijum na ovom kupu. Od početka sezone, Filip se takmiči u kategoriji starijih protivnika zbog izazova i bolje konkurencije. Kroz trke koje su iza nas smo se uverili da je pred njim veoma svetla budućnost jer se iz njegove vožnje vidi da je biciklista koji dosta razmišlja o situacijama koje se dešavaju i svim mogućim scenarijima koji se mogu izdešavati tokom trke.

Spektakl na kraju dana i u kategoriji seniora priredila su nam braća Davidov – Stefan i Igor. Ovo nije bila tipična drumska trka već kriterijum i svaki peti krug se sprintalo za bodove koji su se na kraju sabirali i odredili 5 najboljih vozača. Od samog starta krenulo se izutetno jako i od velike grupe koju je činilo preko 20 seniora, zbog jakog tempa koji je zadavao baš Igor i još par takmičara za njim, je ostala jedna manja glavna grupa. Svaki krug je bio sve brži i bolji, u svakom bodovnom krugu tekla je „žestoka“ borba za bodove. Nekoliko krugova pred kraj Stefan se odvojio od grupe, nedugo zatim mu se pridružio još jedan biciklista i ovaj dvojac je uspeo da izmakne grupi na 35 sekundi ispred a na kraju dođe i do pobede. Igor je ostao u grupici vozača iza Stefana i samim tim što je imao svog vozača ispred, nije dozvoljavao da još neko proba da se odvoji. Stefan je ovu trku završio na drugom, srebrnom mestu a Igor je zauzeo četvrtu poziciju, za milimetar ispustivši bronzu u finalnom sprintu. Ovime su se oba brata popela na pobedničko postolje, u prvih pet najboljih takmičara, a učinak celog tima je bio stopostotan.
Ova trka nam je bila uvertira i još jedan test forme pred ovu važnu nedelju koja nam ide u susret. U petak nas očekuje državno prvenstvo u individualnom hronometru, a u nedelju i Prvenstvo u drumskom biciklizmu. Stefan Davidov će, ipak, preskočiti ova prvenstva i nastupati za Reprezentaciju Srbije na XCO trci u Mađarskoj odakle očekujemo sjajne vesti kao i sa državnih šampionata.
Victoria team






