Za valjevske vatrogasce priređen je prijem kod čelnika grada Valjeva nakon intervencija koje su nedavno imali u Novom Sadu i Jablanici, a prethodno u Turskoj nakon katastrofalnog zemljotresa prošle godine. Vatrogasce su ugostili gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković i njegov zamenik Đorđe Milanović.

Prijem za valjevske vatrogasce
Foto: Grad Valjevo

Gradonačelnik Gojković je izrazio zahvalnost pripadnicima valjevskog Vatrogasno-spasilačkog bataljona poželevši im da imaju što manje posle. On je pohvalio vatrogasce za trud i hrabrost, posebno ističući njihovu brzinu i efikasnost prilikom intervencije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, gde su stigli na lice mesta u vrlo kratkom vremenskom roku.

Prijem koji je upriličen za valjevske vatrogasce bio je prilika da se razgovara o mogućnostima daljeg unapređenja njihove opreme i podrške koju grad može pružiti, kako bi ovdašnji Vtrogasno-spasilački bataljon bio još efikasniji u budućnosti.

Prijem za valjevske vatrpoasce
Foto: Grad Valjevo

Vatrogasno-spasilački bataljon, koji je poznat je po svojoj predanosti i efikasnosti u reagovanju na vanredne situacije, broji devet timova koji su opremljeni najmodernijom opremom i obučeni za brze i efikasne intervencije.

Vatrogasci su istakli važnost edukacije građana o preventivnim merama koje mogu preduzeti kako bi se smanjio rizik od požara i drugih nesreća.

Gradonačelnik je izrazio svoju podršku i obećao da će grad Valjevo nastaviti da ulaže u vatrogasnu službu, kako bi se povećala sigurnost svih građana.

Prijem za valjevske vatrpgasce3
Foto: Grad Valjevo
Facebook komentari